Aktuality‎ > ‎

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog se znovu koná v Budějovicích

přidáno: 13. 8. 2013 1:50, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

České Budějovice, 14. srpna 2013 – Poslední prázdninovou sobotu 24. srpna se v Českých Budějovicích bude konat druhý ročník amatérského triatlonového závodu Železný adiktolog. Pořádá ho občanské sdružení PREVENT pod záštitou náměstka budějovického primátora Petra Podholy. Tato celostátní sportovně společenská událost si klade za cíl rozšířit povědomí o adiktologických službách a závislostech.

 

Závod Železný adiktolog není v Českých Budějovicích žádným nováčkem. Osobně vítám, že si jeho pořadatelé České Budějovice znovu zvolili i pro letošní rok 2013. Věřím, že o něj bude zájem jak z řad odborné veřejnosti tak i českobudějovických občanů. Problematika drog je složitá a zavírání očí před ní rozhodně nepomůže. Železný adiktolog je nástrojem, jak na tento problém poukázat. Prevence je cestou,“ vysvětluje náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

 

Závod pořádá občanské sdružení PREVENT proto, aby lidem obor adiktologie příjemnou formou přiblížilo. Přestože se o závislostech často mluví a tisíce závislých vyhledá každoročně pomoc odborníků, téměř nikdo neví, že věda o závislostech je adiktologie a odborník na závislosti adiktolog. Při slově závislost se většině lidí vybavuje alkohol, drogy a možná ještě hrací automaty, ale objevuje se stále více nových závislostí, o kterých veřejnost nemá ani tušení. „Já více oceňuji bojovat se sebou samým, než s ostatními – třeba i na poli sportovního kolbiště. V závodě Železný adiktolog nejde jen o výsledný čas, ale o něco podstatnějšího. Proto jsem se rozhodl závod podpořit jak sponzorským darem, tak i mou osobní účastí. Je příjemné pomoci těm, kteří smýšlejí podobně, dlouhodobě a aktivně,“ vysvětluje Michal Kolda, jeden ze závodníků a také sponzorů závodu.

 

V závodě se mohou společně utkat pracovníci adiktologických služeb, jako jsou pracovníci sociálních, zdravotních, terapeutických i preventivních služeb a programů, úředníci a podobně, ale také abstinující klienti nebo i široká veřejnost. Na závodníky čeká plavání 500 metrů v řece Vltavě, 20 km jízdy na kole a pětikilometrový běh.

 

Závod se bude konat na českobudějovickém Sokolském ostrově, kde mimo jiné bude pro závodníky i návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Bude také možné pokládat otázky předním českým odborníkům na závislosti nebo si zkusit některý z teoretických testů závislosti. Pokud by měl kdokoliv zájem se do závodu přihlásit, může tak učinit prostřednictvím on-line přihlášky na www.zelezny-adiktolog.cz, kde jsou k dispozici další důležité informace o závodu. Přihlásit se mohou zájemci i v den konání závodu, touto formou však bude možné přijmout jen omezený počet závodníků.

 

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog se koná pod záštitou náměstka primátora města České Budějovice Petra Podholy, za mediální podpory ROCK rádia a za ideové podpory České asociace adiktologů. 

Comments