Aktuality‎ > ‎

Andělský obraz v Preventu

přidáno: 19. 5. 2014 4:25, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

České Budějovice, 24. dubna 2014 – Tento týden proběhla v ateliéru Radosti života v Riegrově ulici prodejní výstava fotografií Pavlíny Beritové a maleb Jany Roselli. Návštěvníci měli možnost zakoupit si dárkové poukazy na ateliérové i exteriérové focení, obrazy, řezbářské výrobky, krabičky na poklady nebo patchworkové dekorace. Autorky vystavovaných předmětů se rozhodly věnovat desetinu výtěžku z prodejní expozice občanskému sdružení PREVENT, které bylo partnerem výstavy a od Jany Roselli dostalo jeden z jejích „andělských obrazů“.

 

Ateliér Radosti života je projektem dvou sester, Pavlíny Beritové a Jany Roselli, které zde navzájem spolupracují a od malička se podporují ve své tvorbě. Známá malířka a výtvarnice Jana Roselli je rovněž autorkou andělských energetických obrazů, při jejichž tvorbě se otevírá duchovní inspiraci. Jak sama uvádí, k andělům měla blízko už jako malá holčička. „Maminka nám v dětství vyprávěla, že každý z nás má svého strážného anděla a když jsem jednou v obchodě uviděla andělské vykládací karty, tolik mne zaujaly, že jsem díky nim dokázala otevřít andělské komunikační kanály. Nyní při tvorbě obrazů nikdy dopředu nevím, jak malba dopadne, stávám se vlastně jakýmsi štětcem a inspirace ke mně proudí shora,“ popisuje způsob své tvorby Jana Roselli.

 

.„S ateliérem Radosti života jsme začali spolupracovat letos v březnu, když jsme pořádali aukci uměleckých předmětů při příležitosti oslavy 15. narozenin našeho sdružení,“ vysvětluje Johana Burgerová z občanského sdružení PREVENT a dodává: “Tehdy nám autorky do aukce věnovaly některé ze svých děl, byl o ně veliký zájem a jsme moc rádi, že jeden z obrazů jsme nyní dostali i my. Zřejmě ho pověsíme do některé z terapeutických místností, kde probíhají sezení s klienty.“ O takových dílech se říká, že díky volbě barev, znaků, geometrických tvarů a jejich uspořádání, ale také díky různým kamenům a jejich energii má každý z obrazů zcela unikátní působení, které může zlepšit životy lidí v jejich okolí. Často se umisťují do kanceláří či jiných pracovních prostorů, kde pomáhají navodit pozitivní energii, dodávají sílu a navíc harmonizují a pročišťují okolní prostředí.

„Jestli je to tak, to nevím, nemám s anděly žádné kontakty, ale obrazy na mě vážně působí příjemně. Proto ten darovaný dáme někam, kde by mohl být užitečný. Strávil jsem včera v ateliéru s Janou, Pavlou a jejich díly dlouhý a příjemný den a chci jim tímto poděkovat, že jim nejsou lhostejné příběhy těch, které by jiní raději viděli lámat kámen – příběhy závislých lidí,“ dodává Michal Němec, výkonný ředitel a předseda občanského sdružení PREVENT.
Comments