Aktuality‎ > ‎

Benefiční sprint triatlon Železný adiktolog znovu v Českých Budějovicích

přidáno: 4. 7. 2016 4:29, autor: Markéta Velková   [ Aktualizováno 4. 7. 2016 9:18 uživatelem Michal Němec ]
České Budějovice, 4. července 2016 – Ještě necelých 6 týdnů zbývá do konání benefičního amatérského triatlonového závodu nazvaného Železný adiktolog. Letos to bude v pořadí pátý ročník závodu, který se stává již jakousi zaběhlou součástí prázdnin pro mnoho amatérských i profesionálních sportovců. A je stále ještě možné se do závodu přihlásit.

Železný adiktolog je benefiční amatérský sprint triatlon konající se každý rok na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Ten letošní ročník připadá na sobotu 13.srpna a jako každý rok ho pořádá nezisková organizace PREVENT 99 proto, aby lidem příjemnou formou přiblížila adiktologické služby.

Závod Železný adiktolog je ojedinělý tím, že ač se nejedná o nějakou lehkou trasu, sejdou se na ní jak pracovníci adiktologických služeb, jako jsou pracovníci sociálních, zdravotních, terapeutických i preventivních služeb a programů, úředníci a podobně, ale také abstinující klienti nebo i široká veřejnost. Na všechny závodníky čeká plavání 500 metrů v řece Malši, 20 km jízdy na kole a pětikilometrový běh. Závod je rozdělen na mužskou a ženskou kategorii podle věku. Specialitou závodu jsou štafety, které umožňují vyzkoušet si závod i těm, kteří se necítí na zdolání celé trati. 

Pokud by měl kdokoliv zájem se do závodu přihlásit, může tak učinit prostřednictvím on-line přihlášky na 
ww.zelezny-adiktolog.cz, kde jsou k dispozici další důležité informace o závodu. Plnohodnotně se přihlásit, tedy s nárokem na medaili i tričko je možné nejpozději osm dnů před závodem.

„I když je závod samozřejmě měřený a každý je zvědavý na svůj čas v cíli, naším záměrem je vyzdvihnout a ocenit každého, kdo závod absolvuje. Závod chce dávat prostor poprat se se svým tělem i tomu, kdo se zrovna necítí jako závodník. Pro nás jako organizaci zabývající se závislostmi je důležitá také podobnost s tím, že každý klient má své tempo v léčbě závislosti, které ovšem není zásadní. Zásadní je dosáhnout cíle a tam jsou si všichni rovni. Takže v duchu této metafory čeká na úplně každého v cíli typická železná medaile a originální tričko závodu,“ uvádí Michal Němec, ředitel neziskové organizace PREVENT 99.

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog se koná pod záštitou Primátora města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody, přednosty kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze Prof. PhDr. Michala Miovského, Ph.D., prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Ing. Jiřího Horeckého, Ph.D., MBA a České asociace adiktologů.
Comments