Aktuality‎ > ‎

Dny otevřených dveří v Preventu

přidáno: 10. 10. 2011 5:56, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 

České Budějovice, 6. října 2011 – Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásily Týden sociálních služeb ČR. Bude se konat od 10. do 14. října a připojilo se k němu i občanské sdružení PREVENT, které návštěvníkům otevře téměř všechna svá zařízení. Zájemci si tak budou moci prohlédnout Kontaktní centra v Českých Budějovicích, Prachaticích a Strakonicích nebo Drogovou poradnu a Doléčovací centrum v Českých Budějovicích. Možné bude navštívit i STATION 17 - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Blatné, kde se chystá na čtvrteční podvečer malý festival plný dobré muziky.

 

Služby pro uživatele drog, které naše sdružení  zejména provozuje, jsou veřejností často zatracované a odsuzované. Přitom téměř nikdo naše zařízení nezná, neví, jaké služby a proč nabízíme. Chceme dát lidem možnost prohlédnout si všechny prostory osobně, nahlédnout do „zákulisí“,  promluvit si se zaměstnanci“, uvádí Anna Němcová, odborná ředitelka občanského sdružení PREVENT.

Pro zachování anonymity klientů není možné, aby jednotlivá zařízení lidé navštěvovali libovolně, ale v tento konkrétní den se budou pracovníci PREVENTU veřejnosti plně věnovat, zodpoví všechny otázky a některé služby předvedou i prakticky. Mohou přijít jednotlivci, skupiny nebo třídní kolektivy. Navštívit PREVENT mohou i ti, kteří uvažují o využití některé služby, ale zatím se neodvážili přijít a rádi by si předem prohlédli, co je čeká.

„Den otevřených dveří se nekoná ve dvou našich zařízeních. V Substitučním centru proto, že se jedná o specifické zdravotnické zařízení, jehož provoz pro klienty nelze uzavřít a nelze ho ani skloubit s pohybem návštěv. Druhým zařízením je Jihočeský streetwork , který disponuje pouze malou kanceláří, kam se stěží vejde sedmičlenný tým. Jejich pracovištěm jsou ulice Českých Budějovic a dalších jihočeských měst a lidé je tam mohou každý den potkat. Poznáte je snadno podle typické fotobrašny přes rameno s logem o.s.PREVENT, ve které nosí materiál potřebný pro výměnný program“, dodává Anna Němcová.

 

STATION FEST je název malého festivalu, který je součástí dne otevřených dveří v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež v Blatné. Zatímco v pátek STATION 17 očekává návštěvy zejména dospělých, kolegů z jiných organizací nebo třídních kolektivů, čtvrteční hudební akce je určena především pro mládež z Blatné, které je toto zařízení určeno. Mohou vidět, jak to v zařízení skutečně „žije“ a nejen si prohlédnout prázdné prostory. „Hudba je úžasným prostředníkem a zkušebna, kde si lze nahrávat a mixovat vlastní hudbu je jedna z nejvíce využívaných aktivit v našem NZDM“, říká Petr Černý, vedoucí zařízení STATION 17.
V programu festivalu vystoupí DJ MUSHROOM hrající techno, který bude také ukazovat, jak mixovat muziku z gramofonů. Dále se představí O STO 7 – rock metalová kapela z Blatné nebo ILL KNEES – legendární strakonická breakdancová banda. V plánu je také uspořádat RAP BATTLE neboli volnou arénu pro freestyle, pokud se najdou odvážlivci. Přítomni budou samozřejmě všichni pracovníci STATION 17, kteří se budou návštěvníkům věnovat.

 

Dny otevřených dveří v zařízeních o.s. PREVENT

Kontaktní centrum PREVENT v Prachaticích – úterý 11.10. v 10.00 – 16.00 hod.

Kontaktní centrum PEVENT v Českých Budějovicích – úterý 11.10. v 9.00 – 13.00 hod.

Kontaktní centrum PREVENT ve Strakonicích – středa 12.10. 2011 v 10.00 – 17.00 hod.

Drogová poradna PREVENT – čtvrtek 13.10. v 10.00 – 13.00 hod.

Doléčovací centrum PREVENT – čtvrtek 13.10. 2011 v 10.00 – 13.00 hod.

STATION 17 v Blatné – čtvrtek 13.10.  v 16.30 – 21.00 hod – STATION  FEST

     pátek 14.10. v 9.00 – 15.00 Den otevřených dveří

Comments