Aktuality‎ > ‎

Dny otevřených dveří v Preventu

přidáno: 9. 10. 2012 3:15, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 České Budějovice, 9. října 2012 – Při příležitosti Týdne sociálních služeb ČR přichystalo občanské sdružení PREVENT dny otevřených dveří v některých svých zařízeních. Návštěvníkům se otevřou například Kontaktní centra v Českých Budějovicích, Prachaticích a Strakonicích.

 

Pracovníci kontaktních center v Českých Budějovicích a Strakonicích představí veřejnosti všechny provozované služby ve čtvrtek 11. října a kontaktní centrum v Prachaticích se otevře ve středu 10. října. V Prachaticích a Strakonicích je pro návštěvníky připravena prezentace zaměřená na vybraná onemocnění, která souvisí s užíváním alkoholu, tabáku a dalších drog.

„Prezentace v uvedených zařízeních budou o infekčních hepatitidách, AIDS, psychických poruchách jako je například paranoia, deprese, ale také si popovídáme o rakovině, která rovněž velmi úzce souvisí s užíváním návykových látek“, uvádí Anna Němcová, odborná ředitelka občanského sdružení PREVENT.

Pro zachování anonymity klientů není možné, aby jednotlivá zařízení lidé navštěvovali libovolně, ale v tyto konkrétní dny se budou pracovníci PREVENTU veřejnosti plně věnovat, zodpoví všechny otázky a některé služby předvedou i prakticky. Mohou přijít jednotlivci, skupiny nebo třídní kolektivy. Navštívit PREVENT mohou i ti, kteří uvažují o využití některé služby, ale zatím se neodvážili přijít a rádi by si předem prohlédli, co je čeká.

V Kontaktním centru v Českých Budějovicích bude návštěvníky provázet zařízením jedna z našich klientek, která souhlasila s tím, že bude odpovídat i na případné otázky návštěvníků. Myslím si, že seznámit se s chodem zařízení prostřednictvím klienta, který jej využívá, může být velice nevšední zkušenost“, dodává Anna Němcová.

 

Dny otevřených dveří v zařízeních o.s. PREVENT

Kontaktní centrum PREVENT v Prachaticích – středa  10.10. 2012 v 10.00 – 14.00 hod.

Kontaktní centrum PEVENT v Českých Budějovicích –   čtvrtek 11.10. 2012 v 9.00 – 15.00 hod

Kontaktní centrum PREVENT ve Strakonicích – čtvrtek 11.10. 2010 v 10.00 – 14.00 hod.

Doléčovací centrum PREVENT – úterý 9.10.2012 v 11.00 – 16.00 hod

Comments