Aktuality‎ > ‎

Doléčovací centrum a Drogová poradna v Českých Budějovicích získaly další doporučení k udělení Certifikátů

přidáno: 28. 1. 2011 3:46, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 

Doléčovací centrum a Drogová poradna v Českých Budějovicích získaly další doporučení k udělení Certifikátů

 

České Budějovice, 28. ledna 2011 – Certifikační tým Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) znovu doporučil udělení Certifikátu odborné způsobilosti pro Doléčovací centrum a Drogovou poradnu občanského sdružení PREVENT v Českých Budějovicích.

 

Ceritifikační tým RVKPP 26. a 27. ledna 2011 provedl místní šetření jak v Doléčovacím centru tak i v Drogové poradně v Tylově ulici v Českých Budějovicích. Certifikační komise zejména chválila profesionální přístup pracovníků Doléčovacího centra. PREVENT tak získal doporučení na udělení Certifikátu odborné způsobilosti na další roky pro Doléčovací centrum a Drogovou poradnu.

 

„Není jednoduché udržet vysoký standard poskytovaných služeb a obhájit svou práci před certifkační komisí, která hodnotí velmi přísně nejen samotné fungování našich zařízení, ale také úplnost dokumentace nebo odbornou vybavenost našich pracovníků. Jsme velice rádi, že jsme před komisí znovu obstáli,“ říká Mgr. Jiří Koreš, vedoucí Doléčovací centra PREVENT.

 

Certifikace odborné způsobilosti je proces, kterým RVKPP posuzuje kvalitu služeb, které financuje. „Certifikace není záležitostí na věky. Certifikát se uděluje vždy jen maximálně na čtyři roky a po jejich uplynutí musí proběhnout další šetření,“ vysvětluje Michal Němec, ředitel OS PREVENT

 

Doléčovací centrum PREVENT funguje v Českých Budějovicích od poloviny roku 2006. Služba je poskytována v pobytové formě klientů s kapacitou jedenácti lůžek, přičemž sedm míst se nachází na pánském patře a čtyři místa jsou na dámském patře. Počet míst na dámském patře může být snížen na tři, pokud je v největším z pokojů ubytována matka (rodič) s jedním či více dětmi. Ambulantní forma programu má kapacitu pěti klientů v daném okamžiku. Délka terapeutického programu je standardně nastavena na šest až osm měsíců.

 

Drogová poradna PREVENT vznikla v lednu 2008 jako reakce na zaniklou Poradnu drogových závislostí zřizovanou Zdravotním ústavem v Českých Budějovicích. Impulsem byl též požadavek v rámci Střednědobého rozvoje sociálních služeb na území kraje, kde jedním z výstupů byl vznik specializovaného ambulantního poradenského zařízení, které by se zaměřovalo na psychosociální práci s danými cílovými skupinami.

Comments