Aktuality‎ > ‎

Evropští pedagogové se podílejí o své zkušenosti

přidáno: 14. 9. 2011 2:17, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 

Evropští pedagogové se podílejí o své zkušenosti

 

Řevnice u Prahy, 8. září 2011 – Dnešním dnem začíná v Řevnicích u Prahy mezinárodní vzdělávací projekt určený pro pedagogy a osoby pracující s mladými lidmi napříč celou Evropou. Projektu s názvem Vzkaz v láhvi se zúčastní celkem třicet pracovníků s mládeží z Litvy, Estonska, Maďarska, Itálie, Francie a České republiky a bude trvat do 16.9. 2011.

 

Učitelé, preventisté a další pedagogové z vybraných evropských států se sešli na týdenním vzdělávacím kurzu, který je zaměřen na klasická školní témata, se kterými se kantoři pravidelně setkávají. Mezinárodní vzdělávací projekt pořádá občanské sdružení Prevent, které v minulosti organizovalo již několik podobných akcí. Projekt Vzkaz v láhvi, neboli Message in the bottle je finančně podpořen z grantu Evropské unie prostřednictvím České národní agentury Mládež.

 

Hlavními tématy projektu Vzkaz v láhvi jsou: Zdravý třídní kolektiv a mezilidské vztahy, šikana, drogy a jejich prevence, láska a lidská sexualita a v neposlední řadě konflikt a respekt. Na prozkoumání každé z těchto oblastí je vyhrazen jeden den. Cílem projektu je, aby se pedagogové z účastnických zemí podívali na vlastní přístup k danému tématu, získali inspiraci pro vlastní práci a měli možnost diskutovat nad rozdíly v přístupu jednotlivých zemích. „Kromě odborných znalostí chceme, aby účastníci poznali také něco z české kultury a proto jsme do kurzu zařadili jednodenní návštěvu Prahy. Na závěrečný rozlučkový večírek, který se bude konat ve středu, 14.9. jsme se rozhodli pozvat vynikající jazzrockovou skupinu Hi-Fi. Rádi bychom také pozvali širokou veřejnost a místní obyvatele, popř. pedagogické kolegy, kteří se školení neúčastnili. Chceme, aby bylo školení otevřené a propojené s děním v okolí a s místními lidmi, kteří v Řevnicích žijí“, dodává Štefan Schwarc, vedoucí projektu.

 

Dalším z cílů projektu je umožnit setkání nejen na profesní úrovni, ale i v osobní rovině. Martin Klajn, jeden z lektorů projektu uvádí: “Rádi bychom, aby účastníci alespoň v malých ukázkách představili svoje země a jejich typickou kulturu. A užili si společně strávený čas. Většinou se jedná o pedagogy, pro které to znamená poslední odpočinek před velkou bitvou v novém školním roce“.

Lektoři mezinárodního vzdělávání pracují v občanském sdružení Prevent již několik let a své zkušenosti nabyli několikaletou praxí v práci s třídními kolektivy a řešením případů šikany v celém Jihočeském kraji. Projekt Vzkaz v láhvi navazuje na předchozí vzdělávací aktivity občanského sdružení Prevent.

Comments