Aktuality‎ > ‎

Jihočeský streetwork PREVENT: Nové auto pomůže zkvalitnit terénní sociální službu na Šumavě a v Pošumaví

přidáno: 22. 8. 2018 8:36, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 22. 8. 2018 11:41 ]

Nový automobil streetworkerům umožní snadněji se dostávat do odlehlých lokalit na Šumavě a v Pošumaví, kde poskytují terénní sociální službu lidem závislým na drogách a lidem závislostí ohroženým. Na vozidlo se podařilo získat finanční podporu z prostředků EU v rámci dotačního programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Automobil bude využíván na Prachaticku, Vimpersku, Vlachovobřezsku, Čkyňsku a Vacovsku. „Za klienty vyjíždíme i do obcí a také do hůře dostupných míst v okolí hlavní silnice na Strážný. Nové auto nám nejvíce usnadní dopravu v zimních měsících,“ uvádí vedoucí Jihočeského streetworku PREVENT Bc. Kamil Podzimek.

 

Díky novému autu nyní mohou  streetworkeři snadněji vyhledávat nová místa, kde by se jejich potenciální klienti mohli zdržovat a oslovit i větší počet lidí, kteří jejich pomoc potřebují.


Nový vůz pomůže k modernizaci vybavení a zázemí pro poskytování sociální služby a pro aktivity, které přispívají k sociálnímu začleňování klientů do společnosti. Zakoupení auta je financováno z prostředků EU v rámci dotačního programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj.


 

Projekt byl podáván prostřednictvím MAS SOS Šumavsko, konkrétně Výzvy IROP 6. ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. http://www.massumavsko.cz/vyzvy-irop/


Comments