Aktuality‎ > ‎

Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice získalo doporučení k udělení Certifikátu odborné způsobilosti RVKPP

přidáno: 25. 11. 2010 10:26, autor: Michal Němec

TISKOVÁ ZPRÁVA

České Budějovice, 25. listopadu 2010 – Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice získalo doporučení k udělení Certifikátu odborné způsobilosti Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. PREVENT tak úspěšně dokončil cestu k získání Certifikátů pro všechna svá kontaktní centra a ostatní provozované služby.

 

Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice podstoupilo 25. listopadu místní šetření Certifikačního týmu, který doporučil udělit certifikát odborné způsobilosti Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) pro toto centrum. "Certifikát odborné způsobilosti je pro nás důležitým dokladem potvrzujícím aktuální naplňování Standardů kvality poskytování služeb" říká Mgr. Bc. Olga Hynoušová, vedoucí kontaktního centra Prevent České Budějovice a dodává "Získání certifikátu je posledním formálním krokem, který jsme na doporučení RVKPP učinili po necelém roce provozu, kdy se poskytování služeb již ustálilo“.

 

Příprava na Certifikaci zahrnuje kromě zpracování obsáhlého Operačního manuálu také splnění všech profesních, ale i právních a hygienických norem."Pro každé zařízení je náročné se na Certifikaci připravit, zejména na tu první. Mnohem náročnější je však udržet provoz služby v takové kvalitě a objemu odpovídajícím Standardům poskytování služeb" uvádí Mgr. Marek Nerud, krajský protidrogový koordinátor.

 

Občanské sdružení PREVENT je kromě Kontaktního centra PREVENT České Budějovice zřizovatelem a provozovatelem kontaktních center v Prachaticích a Strakonicích a dalších pěti služeb pro uživatele drog na území Českých Budějovic a Jihočeského kraje. Všechny tyto služby jsou rovněž držiteli Certifikátu odborné způsobilosti.


Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice vzniklo na začátku letošního roku. Prevent si jako zřizovatele této služby vybralo město České Budějovice na základě Veřejné zakázky vypsané magistrátem města České Budějovice na poskytovatele kontaktních a poradenských služeb pro uživatele drog v Českých Budějovicích.
"Snažili jsme se nezklamat město a kraj, když nám otevřeně projevují podporu a důvěru, ale bylo to opravdu těžké", říká Mgr. Hynoušová. Centrum totiž i přes deklarovanou podporu kraje i města a dokonce i dotačního výboru RVKPP nakonec dotaci od RVKPP nedostalo. Otazníky nad touto situací podporuje i skutečnost, že kromě kraje a města získalo centrum finanční podporu také od Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva zdravotnictví. "Tento zásadní  a několikasettisícový deficit jsme nakonec museli vykrýt z vlastních zdrojů, které tvoří zejména drobní sponzoři a dárci, kterým za naši podporu patří ohromný dík,“ dodává Michal Němec, ředitel OS PREVENT

 

Kontakt:

Michal Němec

Výkonný ředitel a předseda sdružení

Občanské sdružení PREVENT

nemec@os-prevent.cz

tel: +420 602 716 904

Comments