Aktuality‎ > ‎

Na Adiktologické konferenci Jihočeského kraje přivítal PREVENT 99 z.ú. účastníky z celé České republiky

přidáno: 30. 10. 2018 2:25, autor: Kateřina Malečová Suková
Celkem 140 účastníků z řad adiktologů, sociálních pracovníků, terapeutů, lékařů, zdravotních sester, kurátorů i úředníků z celé České republiky se sešlo od 18. do 19. října 2018 na XII. ročníku  Adiktologické konference Jihočeského kraje, kterou PREVENT 99 z.ú. pořádal ve spolupráci s Jihočeským krajem. Konference se konala pod záštitou Mgr. Zdeňka Dvořáka, náměstka hejtmanky Jihočeského kraje pro oblast sociální, zdravotní a národnostní problematiky. Program byl akreditován Českou asociací sester a Českou asociací adiktologů.

 

Adiktologická konference je jediná svého druhu v Jihočeském kraji. „Nápad pořádat lokální  jihočeskou konferenci adiktologických služeb vznikl asi před 13ti lety na společných jednáních služeb a protidrogového koordinátora Jihočeského kraje. Záměrem bylo poskytnout prostor pro společné sdílení odborných témat, kuloární debaty a zprostředkování novinek a zajímavostí z oboru pracovníkům jihočeských služeb,“ říká ředitel organizace a výkonný ředitel PREVENTU 99 z.ú. Michal Němec.

 

Letošní téma, ke kterému se workshopy a příspěvky jednotlivých přednášejících vztahovaly,   znělo „O smrti a umírání“. PREVENT 99 z.ú. se jako každoroční pořadatel akce snaží, aby konference přinášela aktuální témata, která mají potenciál poskytnout zajímavé nebo nové pohledy na danou problematiku.

 

 „V posledních letech, také díky finančním partnerům, jsme  mohli oslovit významné osobnosti včetně několika zahraničních, které svými příspěvky obohatily program. Také  se nám podařilo podpořit a rozšířit práci odborného přípravného výboru, který se zabývá výběrem tématu konference a skladbou příspěvků a přednášejících,“ dodává Michal Němec.

 

Adiktologická konference si svým úzkým zaměřením na praxi a také komunitním pojetím získala příznivce ze všech koutů republiky a může se pochlubit vysokou návštěvností.

 

Letošní XII. ročník Adiktologické konference Jihočeského kraje se uskutečnil v hotelu Svět v Třeboni. Zadavatelem konference byl Jihočeský kraj, pořadatelem PREVENT 99 z.ú., generálním partnerem AbbVie, dalšími partnery Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a IMMOMEDICAL.

                           
Comments