Aktuality‎ > ‎

Na Budějovickém Majálesu bude možné se nechat otestovat na pohlavně přenosné choroby

přidáno: 19. 5. 2016 23:29, autor: Markéta Velková
České Budějovice, 20. května 2016 – V Českých Budějovicích se v příštím týdnu bude odehrávat 13. ročník Budějovického Majálesu. A protože si za dobu svého konání získal velkou popularitu mezi mladými lidmi, především studenty, rozhodly se některé českobudějovické neziskovky oslovit jeho mladé návštěvníky.

Některé neziskové organizace působící na území Českých Budějovic se rozhodly spojit své síly a na Budějovickém Majálesu představit své služby a aktivně oslovovat mladé lidi. PREVENT 99, ROZKOŠ bez RIZIKA, Salesiánské středisko mládeže a Městská charita si od společného projektu slibují především to, že mladým lidem a široké veřejnosti představí síť sociálních služeb pro mládež, která je ohrožená rizikovým chováním, a to buď v oblasti návykových látek, sexu a sexuálně přenosných chorob nebo jen nevhodným trávením volného času.

Jak uvádí Tomáš Brejcha, vedoucí Adiktologické poradny PREVENT, tento nápad vznikl na pracovní skupině Drogy a prostituce v rámci Rozvojového plánu sociálních služeb města České Budějovice jako nosné téma na letošní rok. „Oním nosným tématem byla zvolena osvěta ohledně infekčních chorob u dospívajících. Spojili jsme se s organizátory Budějovického Majálesu a ve spolupráci s nimi a dalšími neziskovými organizacemi jsme dohodli stánek a sanitu, které budou návštěvníkům Majálesu k dispozici ve středu 25. a v pátek 27. května na Sokolském ostrově. Naším cílem je zvýšit povědomí o pohlavně a krvepřenosných chorobách, kterých se dnešní mladí bojí, ale přesto o nich ví méně a méně si dávají pozor,“ vysvětluje Tomáš Brejcha.

Součástí prezentace neziskových sociálních služeb na Majálesu bude představení jejich poslání, cílů a oblastí, jimiž se zabývají. Bližší informace budou k dispozici přímo prostřednictvím jednotlivých pracovníků služeb a v letácích s podrobným popisem služeb.

Lákavou součástí projektu je i možnost nechat se zdarma a anonymně otestovat na pohlavně přenosné choroby v mobilní sanitce ROZKOŠE bez RIZIKA, dále nabídne poradenství o pohlavně přenosných infekcích a bezpečnějším sexu.
Comments