Aktuality‎ > ‎

Nové nízkoprahové zařízení pro děti a mládež zahájilo svůj provoz v Blatné

přidáno: 6. 2. 2011 23:27, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 

Nové nízkoprahové zařízení pro děti a mládež zahájilo svůj provoz v Blatné

 

Blatná, 2. února 2011 – Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež nazvané STATION 17 zahájilo v Blatné svůj provoz včera, 1. února 2011. STATION 17 je projektem občanského sdružení PREVENT, které v ulicích Blatné již dvanáctým rokem provozuje také terénní sociální služby.

 

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež STATION 17 v Blatné ve Spálené ulici je určeno mladým lidem mezi patnácti a šestadvaceti lety. Jedná se o registrovanou sociální službu, která nabízí standardní dílčí služby jako například sociálně terapeutické a vzdělávací činnosti nebo poradenství. „Vedle standardizovaných služeb působí STATION 17 i v oblasti prevence a poskytuje mladým a dospívajícím lidem prostor pro vyjádření svého  názoru a seberealizaci prostřednictvím muziky  nebo výtvarných projektů. Mladí lidé si k nám mohou také  přijít zahrát třeba fotbálek, šipky nebo deskové hry. Vytváříme zde hudební zkušebnu jako prostor pro experimentování s hudbou určený pro nově vznikající hudební formace,“ uvádí Martin Klajn, vedoucí zařízení STATION 17.

 

Nízkoprahové zařízení v Blatné je financováno z individuálních projektů Jihočeského kraje. Prostory ve Spálené ulici poskytlo město Blatná, které počítalo v komunitním plánování se vznikem této služby již delší dobu a oslovilo občanské sdružení PREVENT s nabídkou na realizaci projektu. Proč STATION 17 dostal právě tento název, objasňuje Michal Němec, ředitel OS PREVENT: „V Blatné se nachází šestnáct autobusových zastávek a tak nám přišlo příhodné nazvat naše zařízení STATION 17, jako to sedmnácté místo, kde se mladí lidé mohou zastavit na své cestě odněkud někam.“

 

Během měsíce února bude probíhat zkušební provoz, během kterého budou mapovány potřeby klientů. Od března se rozeběhne standardní provoz. Služba bude otevřena pro klienty čtyři dny v týdnu: PO – ČT od  14:00 – 19:00 hod. „V průběhu roku 2011 se budeme pokoušet získat další finanční prostředky, abychom mohli rozšířit činnost o programy pro děti do 15 let.“ doplnil Němec.

Comments