Aktuality‎ > ‎

Otestuj se. Dodržuj léčbu. Mysli na prevenci.

přidáno: 13. 11. 2017 21:36, autor: Michal Němec

4 služby PREVENT 99 budou, v rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenky, nabízet testování široké veřejnosti. Bude se tak dít v terénu na území celého kraje a také v kontaktních centrech v českých Budějovicích, Prachaticích a Strakonicích.

Kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá již několikátý rok v mnoha státech Evropy s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, a tím tak předejít pozdnímu odhalení infekce.

V České republice dochází již několikátý rok k vzestupu infekce HIV. Včasné odhalení nemoci umožňuje podstoupit léčbu, která dokáže zajistit kvalitní život. Evropský testovací týden nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV nebo žloutenky typu B a C. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se nežádoucím komplikacím.

Testování bude probíhat v období od 20. do 24. listopadu 2017

(Strakonice a Prachatice testují celý měsíc!!!)

TESTOVÁNÍ JE ANONYMNÍ A ZDARMA

Akce je určena široké veřejnosti. Nechat otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV nebo žloutenky typu B a C – zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Testování by měli využít především lidé ze skupin ohroženějších HIV infekcí a žloutenkami, tedy muži mající sex s muži, osoby poskytující sexuální služby za úplatu a injekční uživatelé drog. Testovat se ale mohou všichni, kteří mají v tomto směru pochybnost o svém zdravotním stavu.

Testování realizované organizací PREVENT 99 bude probíhat v: 

Kontaktním centru PREVENT České Budějovice – bez telefonického objednání v otevíracích hodinách zařízení

Kontaktním centru PREVENT Prachatice – nutno telefonicky objednat na tel. 388 310 147

Kontaktním centru PREVENT Strakonice – nutno telefonicky objednat na tel. 383 322 357

Jihočeský streetwork PREVENT – (v rámci terénní práce), nutno telefonicky objednat dle lokality viz kliknutí na odkaz

Objednáváme i testujeme anonymně – bez zjišťování jména a dalších osobních údajů. Telefonické objednání slouží pouze k dohodnutí termínu provedení testu/ů.


http://www.prevencehiv.cz/akce/evropsky-testovaci-tyden/

S použitím zdroje http://www.prevencehiv.cz/akce/evropsky-testovaci-tyden/

Comments