Aktuality‎ > ‎

Pěstouni, osvojitelé i zájemci o náhradní rodinnou péči mají díky PREVENTU svá klubová setkávání

přidáno: 2. 8. 2018 9:05, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 3. 8. 2018 3:24 ]

Získat informace a setkat se s ostatními náhradními rodiči nebo se zájemci o pěstounství, to je hlavní smysl klubových setkávání, která začal organizovat ve Strakonicích a v Českých Budějovicích PREVENT 99 z.ú.

 

Setkání se mohou účastnit lidé, kteří už mají dítě ve své péči, ale také všichni, kteří se o náhradní rodinnou péči teprve zajímají.

 

„Kluby jsou jedinečnou příležitostí k neformálním setkáním a výměně dosavadních zkušeností s procesem získání dítěte do péče, či s příchodem dítěte do rodiny a s jeho výchovou. Smyslem společných setkávání jsou diskuze na různá témata s ostatními zájemci o náhradní rodinnou péči. Budeme rádi, když naše kluby navštíví noví zájemci a zpestří naše setkání svými zkušenostmi nebo jen otázkami,“ říká klíčová pracovnice a lektorka Mgr. et Mgr., Bc. Erika Jarošová.

 

Žadatelé o pěstounskou péči, osvojení a osvojitelé mají díky nim možnost setkávat se s lidmi s podobnými zájmy, potřebami nebo prostě jen sdílet své každodenní starosti. Účastníci se mohou na klubových setkáních sejít se zkušenými odborníky na náhradní rodinnou péči, včetně psychologa a psychoterapeuta se zaměřením na diagnostiku a terapii poruch citové vazby u dětí v náhradní rodinné péči. 

 

Během setkání je možné zajistit pro zájemce i hlídání dětí.

 

Náhradní rodinná péče PREVENT nabízí podporu a pomoc pěstounům žadatelům o pěstounskou péči formou poradenství, asistence a doprovázení, vzdělávání i terapie. Působí v celém Jihočeském kraji. Klubová setkávání se budou konat v kancelářích ve Strakonicích (Bavorova 24) a v Českých Budějovicích (Senovážné nám.9 – Dům služeb).

 

Projekt Podpora náhradní rodinné péče v Jihočeském kraji je podpořen MPSV z dotačního programu Rodina.

Comments