Aktuality‎ > ‎

PREVENT 99 z.ú. pomáhá hledat dlouhodobé pěstouny

přidáno: 18. 9. 2018 2:04, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 18. 9. 2018 2:48 ]

Loni bylo 292 dětí z Jihočeského kraje umístěno v ústavech. Dlouhodobých pěstounů, kteří by uměli dát domov opuštěnému dítěti, je stále velký nedostatek. Podpora náhradní rodinné péče PREVENT nabízí podporu a pomoc nejen pěstounům a osvojitelům, ale i zájemcům, kteří náhradní péči teprve zvažují. 

 

„Rádi bychom, aby i Česká republika převzala moderní trend a přestala děti umisťovat do ústavní péče. Uvědomujeme si, že pěstounů je obecně nedostatek, ale snažíme se šířit osvětu a o různých formách náhradní rodinné péče informovat širokou veřejnost. Zájemce o pěstounskou péči pak seznamujeme s celým procesem zprostředkování, zároveň je jím pomáháme provést a nabídnout jim jak odbornou poradenskou, tak i případně terapeutickou pomoc,“ říká klíčová pracovnice a lektorka Mgr. Erika Jarošová.

Rozhodování o tom, zda se stát pěstounem, přináší řadu nejistot a otázek. Pro náhradní rodiče jde o situace, které zažívají poprvé. Usnadnit jim je může právě projekt Podpora náhradní rodinné péče PREVENT. Nabízí tým zkušených odborníků, včetně psychologa a psychoterapeuta se zaměřením na diagnostiku a terapie poruch citové vazby u dětí v náhradní rodinné péči. Zájemcům zprostředkuje i osobní setkání s lidmi, kteří se pěstouny již stali.

 

Projekt Podpora náhradní rodinné péče PREVENT působí v celém Jihočeském kraji. Své zázemí má ve Strakonicích (Bavorova 24) a v Českých Budějovicích (Senovážné nám.9 – Dům služeb).

 

Projekt Podpora náhradní rodinné péče v Jihočeském kraji je podpořen MPSV z dotačního programu Rodina.Comments