Aktuality‎ > ‎

PREVENT 99 z.ú. připravil pro pěstounské děti letní pobyty plné her i adrenalinu

přidáno: 20. 9. 2018 6:04, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 20. 9. 2018 6:08 ]

PREVENT 99 z.ú. zorganizoval dva letní pobyty určené pěstounským dětem, pro které jinak téměř žádná nabídka prázdninových táborů není. A to ať kvůli nízkému či vysokému věku, nebo specifickým potřebám. Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.

 

První respitní pobyt s názvem „VPOHO“ určený mladým ve věku 14 až 18 let se uskutečnil od 12. do 15.7.2018 v Libínském Sedle. Účastníci si na něm vyzkoušeli pohyb v korunách v lanovém parku, vydali se na výlet na rozhlednu nebo zažili noční přepad skautského tábora. „Kromě výletů do okolí byl pro účastníky připraven i program zážitkové pedagogiky. Účastníci si tak zkusili soudržnost a potřebnost skupiny, zjistili své skupinové role a dotkli se svých hranic, kterými společně s náležitou reflexí poznávali sami sebe,“ říká vedoucí pobytu a klíčový pracovník Centra podpory pěstounských rodin PREVENT Mgr. Luděk Beneš.

Akce všechny zúčastněné nadchla.„Na pobyt jeli i mladí dospělí, kteří jsou v pěstounské péči svých prarodičů. Ti většinou nemají možnost dopřát dětem dovolenou a adrenalinové zážitky, ať už kvůli svému věku nebo finanční situaci,“ uvádí vedoucí Centra podpory pěstounských rodin PREVENT Mgr. Anna Němcová.

 

Druhý letní pobyt na Šumavě s názvem „SPOLU“ pro děti v pěstounské péči se konal od 19. do 25.8.2018 v penzionu Bokova chata v Nových Hutích. Pro děti ve věku od 6 do 13 let byl připraven pestrý táborový program se spoustou her, aktivit, tvoření i večerních táboráků. Účastnily se ho také děti se specifickými potřebami. Byla to pro ně jedinečná možnost, jak poznat nové kamarády a odnést si nové zkušenosti i zážitky. Vedoucí tábora absolvovali speciální školení na potřeby dětí s poruchou vztahové vazby, a tak byla účastníkům lépe zajištěna individuální péče. Díky promyšlenému programu uzpůsobenému specifiku dětí v pěstounské péči si každé dítě zažilo přijetí skupinou, kterému by se jim na běžném typu tábora nedostávalo,“ dodává Mgr. Luděk Beneš.

 

Péči o děti a mladé lidi zajišťovali zkušení pracovníci a dobrovolníci Centra podpory pěstounských rodin PREVENT.

 

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.
  

Comments