Aktuality‎ > ‎

Sbírka hraček pro Služby pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné

přidáno: 29. 8. 2018 7:31, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 29. 8. 2018 7:32 ]

Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. pořádá od 1.9. do 30.9.2018 sbírku hraček při příležitosti otevření nové pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné.

 

Sbírka se vztahuje na hračky, které jsou zaměřené na rozvoj motoriky, např. stavebnice, lega, různé „vkládačky“ tvarů do jim příslušejících otvorů, „provlékačky“, na kterých dítě provléká šňůrku různými otvory, ale také obrázkové dětské knihy, leporela, omalovánky, vystřihovánky z papíru, tužky a pastelky. Hračky a pomůcky pro rozvoj dětí mohou být použité, ale ne příliš poničené.

 

„Děti hrou zažívají něco nového, rozvíjejí své dovednosti, zkušenosti a představivost. Zároveň s jejich pomocí pracujeme i s rodiči – prakticky je při společné hře s dítětem učíme, jak si s nimi vhodně povídat a rozvíjet je. Při své práci se setkáváme i s dětmi, které mají významně opožděný vývoj (například řeči, kresby, prostorové orientace, jemné motoriky apod.). V těchto rodinách mnohdy chybí právě vhodné pomůcky a hračky,“ uvádí vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT Bc. Zuzana Rysová. „Sbírka nám pomůže vybavit dětský herní koutek v naší nově otevřené ambulanci v Blatné a vybrané pomůcky poslouží i pracovnicím v terénu, tedy přímo v domácnostech, kam za rodinami dojíždíme,“ dodává.

 

Lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, mohou hračky nosit do našich ambulantních prostor ve Strakonicích na adrese Heydukova 349, v přízemí, první dveře vlevo od vchodu. 

Sběrné místo je otevřeno každé pondělí od 13 do 16 hodin.

 

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT jsou sociálně aktivizační službou určenou rodinám na Strakonicku, Blatensku a Vodňansku. Naším posláním je nabídnout pomoc a podporu rodinám při překonávání obtíží tak, aby jejich děti mohly vyrůstat doma a byly spokojené.

 

Darované hračky budou umístěny do pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT, která bude otevřena v září 2018 na adrese Nádražní 661, Blatná.

Comments