Aktuality‎ > ‎

Týden sociálních služeb znovu otevře prostory občanského sdružení PREVENT veřejnosti

přidáno: 6. 10. 2015 2:08, autor: Markéta Velková

České Budějovice, 5. října 2015 – V tomto týdnu se koná již sedmý ročník Týdne sociálních služeb České republiky. Jako každý rok ho pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Pro tuto příležitost přichystalo občanské sdružení PREVENT dny otevřených dveří ve většině svých zařízeních. Návštěvníkům se otevřou například prostory Adiktologické poradny a Kontaktního centra v Českých Budějovicích nebo Kontaktní centra v Prachaticích a Strakonicích. K prohlídce bude veřejnosti otevřeno i Substituční centrum v Českých Budějovicích a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Blatné a ve Strakonicích.

Ve dnech 5 – 11. října se koná v pořadí již sedmý ročník Týdne sociálních služeb, který vznikal s cílem upozornit na sociální služby v Česku, jejich potřebnost a nezbytnost, a to jak směrem ke státu a veřejné správě, tak i k široké veřejnosti. Prostřednictvím této akce se Asociace poskytovatelů sociálních služeb snaží přibližovat náročnou a zodpovědnou práci lidí, kteří v této oblasti pracují. Cílem je ukázat, že sociální služby v České republice jsou kvalitní, že pomáhají statisícům lidí a že zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost.

Jedním z takových poskytovatelů  sociálních služeb je občanské sdružení PREVENT, které pomáhá řešit potíže spojené s dospíváním, péčí o děti a se závislostním chováním. Tak bude možné se podívat například ve čtvrtek 8. října do Adiktologické poradny  PREVENT, kde je pro návštěvníky přichystán speciální program. Ve 14 hodin bude promítán první díl dokumentárního filmu o drogách z cyklu "Když musíš, tak musíš?" s následnou diskuzí. Poté bude podáváno občerstvení, návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory Adiktologické poradny a v 16 hodin promítnou pracovníci poradny druhý díl již zmíněného dokumentárního filmu.

V úterý 6. října se návštěvníci mohou podívat do Kontaktního centra v Českých Budějovicích. Ve středu 7. října pak budou veřejnosti otevřeny prostory Substitučního centra v Českých Budějovicích, ízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Blatné a také Kontaktní centrum v Prachaticích. Ve čtvrtek 8. října bude možné si prohlednout Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve Strakonicích a Kontaktní centrum ve Strakonicích.

Pracovníci PREVENTU se budou v těchto dnech veřejnosti plně věnovat, zodpoví všechny otázky a některé služby předvedou i prakticky. Mohou přijít jednotlivci, skupiny nebo třídní kolektivy. Navštívit PREVENT mohou i ti, kteří uvažují o využití některé služby, ale zatím se neodvážili přijít a rádi by si předem prohlédli, co je čeká.


Dny otevřených dveří v zařízeních o.s. PREVENT

Kontaktní centrum PREVENT v Českých Budějovicích – úterý 6.10. 2015 v 9 – 12 hod.

Substituční centrum PREVENT v Českých Budějovicích – středa 7.10. 2015 – v 12 – 15:30 hod.

NZDM Station 17 v Blatné – středa 7.10.2015 v 9 – 14 hod.

Kontaktní centrum PREVENT v Prachaticích – středa 7.10. 2015 v 10 – 14 hod.

Adiktologická poradna PREVENT v Českých Budějovicích – čtvrtek 8.10.2015 v 14 – 17 hod.

Kontaktní centrum PREVENT ve Strakonicích – čtvrtek 8.10. 2015 v 10 – 14 hod.

NZDM CROSS ve Strakonicích – čtvrtek 8.10. 2014 v 9 – 14 hod.

Comments