Aktuality‎ > ‎

V Drogové poradně a Doléčovacím centru se chystá Den otevřených dveří

přidáno: 29. 4. 2011 5:35, autor: Michal Němec

České Budějovice, 13. dubna 2011 – Do Drogové poradny nebo Doléčovacího centra PREVENT v Českých Budějovicích se bude moci každý podívat 20. dubna mezi desátou a patnáctou hodinou. V tuto dobu se v Tylově ulici 23 koná Den otevřených dveří a vítán je každý, kdo má zájem o informace z drogové problematiky nebo se jen chce podívat, jak to v těchto jinak veřejnosti nepřístupných prostorách vypadá.

 

Občanské sdružení PREVENT letos slaví 12 let od svého založení a jakousi tradicí se staly dny otevřených dveří, které se konají jednou ročně ve většině zařízeních poskytujících služby pro klienty závislé na drogách. Ve středu 20. dubna si návštěvníci budou moci prohlédnout terapeutickou místnost, kde probíhají jednotlivá sezení s klienty a také kancelář terapeutů Drogové poradny. Dále bude možné nahlédnout do místností, kde se konají skupinové a individuální terapie, arteterapie a další sezení pro klienty zařazené do terapeutického programu Doléčovacího centra Prevent. „Dny otevřených dveří, které každoročně pořádáme, jsou rok od roku oblíbenější a přichází stále více lidí, které zajímá, jakým způsobem probíhají naše terapie a v čem vlastně léčba drogových závislostí spočívá. V Doléčovacím centru jsou klienti ubytovaní v bezpečném a bezdrogovém prostředí a musí splňovat náročné podmínky. Například každý z klientů si musí najít práci do jednoho měsíce po nastoupení do našeho centra a je s podivem, že se od roku 2006 stalo pouze jednou, že klient práci v termínu nenašel a museli jsme ho vyloučit,“ uvádí Mgr. Jiří Koreš, vedoucí Doléčovacího centra PREVENT v Českých Budějovicích.

 

Drogová poradna PREVENT vznikla v lednu 2008 jako reakce na zaniklou Poradnu drogových závislostí zřizovanou Zdravotním ústavem v ČB. Impulsem byl též požadavek v rámci Střednědobého rozvoje sociálních služeb na území kraje, kde jedním z výstupů byl vznik specializovaného ambulantního poradenského zařízení, které by se zaměřovalo na psychosociální práci s danými cílovými skupinami.

 

Doléčovací centrum PREVENT vzniklo v polovině roku 2006 na základě absence zařízení podobného typu v regionu. Služba je poskytována v pobytové formě s kapacitou jedenácti lůžek (7 míst na pánském patře a 4 místa na dámském patře), přičemž počet míst na dámském patře může být snížen na 3, pokud je v největším z pokojů ubytována matka (rodič) s jedním či více dětmi. Ambulantní forma programu má kapacitu 5 klientů v daném okamžiku. Délka terapeutického programu je standardně nastavena na 6-8 měsíců.

 

Kontakt:

Mgr. Jiří Koreš

Vedoucí Doléčovacího centra PREVENT

Občanské sdružení PREVENT

kores@os-prevent.cz

tel: +420 776 432 767

Comments