Aktuality‎ > ‎

Závislostí trpí nejen uživatelé drog, ale především jejich blízcí

přidáno: 24. 5. 2011 4:34, autor: Michal Němec

Tisková zpráva

 

Závislostí trpí nejen uživatelé drog, ale především jejich blízcí

 

České Budějovice, 23. května 2011 – Občanské sdružení PREVENT zprovoznil službu nazvanou Rodičovská skupina, která je určená rodinným příslušníkům a partnerům osob potýkajících se s jakýmkoliv druhem závislosti. Cílem rodičovské skupiny je vzájemná výměna zkušeností, sdílení obtíží, se kterými se členové skupiny potýkají a také získání a poskytnutí podpory a povzbuzení.

 

Rodičovskou skupinu mohou navštěvovat všichni ti, jejichž blízcí experimentují nebo již užívají drogy, alkohol, mají potíže s hraním nebo s připojením k internetu. Skupina je vedená dvěma terapeuty a je otevřená. Může jí navštívit kdokoliv, počet členů skupiny se mění podle příležitosti a nerozlišuje se typ závislosti, s jakou se blízcí členů potýkají. Indikačním kritériem pro přijetí do skupiny je motivace.

Lidé si často myslí, že to, že jejich blízký užívá alkohol, drogy nebo propadne jiné závislosti je nějaká ostuda. Často nabývají dojmu, že jsou na to úplně sami a nikdo jiný takovou zkušenost nemá. U nás pak zjišťují, kolik lidí se s tím pere a mohou i poradit a předat svoje vlastní zkušenosti. Velmi důležitým aspektem celé skupiny je pocit sdílení svých potíží. Výsledkem společného sezení pak může být pozitivní změna rodinného klimatu, která má vliv i na osobu užívající drogy. Ve smyslu rodinné terapie už změna u jednoho člena systému má vliv na ostatní,“ vysvětluje Tomáš Brejcha, vedoucí Drogové poradny PREVENT v Českých Budějovicích.

 

Rodičovská skupina se koná vždy jednou za 14 dní v lichou středu od 17:00 – 18:30. Zájemci o rodičovskou skupinu mohou kontaktovat občanské sdružení PREVENT na čísle 725 708 078.

Comments