Aktuality‎ > ‎

Železný adiktolog

přidáno: 22. 8. 2012 2:18, autor: Michal Němec

tisková zpráva

České Budějovice, 22. srpna 2012 – V sobotu 25. srpna se v Českých Budějovicích poběží amatérský triatlonový závod Železný adiktolog. Pořádá ho občanské sdružení PREVENT, které chce tímto způsobem ukázat na nejrůznější závislosti, kterým v důsledku dynamického způsobu života můžeme propadat. Jde o svého druhu ojedinělou událost, která se v České republice koná poprvé. Akce bude probíhat ve spolupráci se Statutárním městem České Budějovice a Českou asociací adiktologů.

 

Dynamická doba, ve které žijeme, na nás klade stále vyšší nároky. Kromě lepšího a šťastnějšího života však tyto nové trendy přinášejí i neblahé následky ve formě stresu, únavy a nejrůznějších závislostí. Workoholismus, závislost na internetu a sociálních sítích či obezita se přiřadily k těm známějším závislostem, jako je alkoholismus, kouření či závislost na drogách. Rádi bychom lidem přiblížili obor, který se zabývá prevencí, léčbou a výzkumem závislostí, a to hlavně proto, že ať chceme či ne, závislí lidé jsou součástí naší společnosti. Proto jsme se rozhodli uspořádat speciální akci, kde se na jedné trati potkají adiktologové, jejich abstinující klienti a veřejnost. Závod Železný adiktolog bude triatlon kombinovaný se speciálním programem pro děti i dospělé, ve kterém si budou dospělí moci například otestovat svoji (ne)závislost,“  přibližuje důvod konání závodu Michal Němec, výkonný ředitel a předseda občanského sdružení PREVENT.

 

Železný adiktolog je určen jednak pro pracovníky adiktologických služeb, jako jsou pracovníci sociálních, zdravotních, terapeutických i preventivních služeb a programů, spolupracující úředníci a podobně, ale také pro abstinující klienty nebo i širokou veřejnost. Na závodníky čeká plavání 500 metrů v řece Vltavě, 20 km jízdy na kole a pětikilometrový běh. Na děti i dospělé čeká bohatý informačně kulturní doprovodný program a bude i možné pokládat otázky předním českým odborníkům na závislosti nebo si zkusit některý z teoretických testů závislosti. To vše za slovního doprovodu moderátora rádia KISS a rytmů bubenické show, která vypukne v podání kapely XIXAO DRUMS ve 13 hodin.

 

Závod bude odstartován na českobudějovickém Sokolském ostrově tuto sobotu v 11 hodin plaveckou disciplínou a stále je možné se do něj přihlásit buď prostřednictvím on-line přihlášky na www.zelezny-adiktolog.cz, kde jsou k dispozici další důležité informace o závodu. Přihlásit se mohou zájemci i v den konání závodu, touto formou však bude možné přijmout jen omezený počet závodníků.

 

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog se koná pod záštitou primátora Statutárního města České Budějovice Juraje Thomy a náměstka primátora Petra Podholy, za mediální podpory rádia KISS Jižní Čechy a za ideové podpory České asociace adiktologů. 

Comments